galerija

APIE CINKUOTĄ METALĄ

      Kartais kyla klausimas, iš kokio metalo rinktis šiltnamį  - aliuminio ar cinkuoto?

      Dažnai tie, kas siūlo aliuminio profilio metalo gaminius, pasirenka ne visai taktišką taktiką - peikti gaminius, pagamintus iš cinkuoto metalo. Mes nenuvertindami kitų, pateiksime daugiau informacijos apie cinkuoto metalo profilius. O iš kokio metalo šiltnamį pasirinkti JŪS nuspręsite patys. 

      Cinkuoti plieno profiliai viena pigiausių medžiagų, su pakankama apsauga nuo korozijos. Palyginimui, cinkuoto stogo skarda, nuolat veikiama saulės UV, rūgštaus lietaus ir kitų atmosferinių kritulių, tarnauja 20-30 metų. Tuo tarpu šiltnamyje profilius veikia tik kondensuojantis vanduo, kuris savyje neturi jokių ardančių medžiagų. Cinkuotą dangą reikia saugoti ir nenaudoti šiltnamio dezinfekcijai sieros  dūminių šaškių, neplauti chloro, rūgščių, stiprių šarmų turinčiais tirpalais, taip nesudarysite sąlygų greitesnei oksidacijai ir korozijai. Šiltnamį rekomenduojama plauti lengvu muilo ar skalbimo miltelių tirpalu, po to gerai nuskalaujant. Taip pat galima plauti karštu vandeniu. Dezinfekuojant galima į vandenį įberti nedidelį kiekį kalio permanganato.

      Cinkuoti profiliai turėtų būti gaminami iš statybinio konstrukcinio plieno S350GD+Z275 MA, nes palyginus su paprastu lakštiniu plienu DX51D+Z275MA, yra stipresni, atsparesni lenkimui, turi griežtai apibrėžtą takumo ribą, kuri siekia nuo 350 iki 440 N/mm2. Tai ypač svarbu atliekant konstrukcinius paskaičiavimus pagal užduotas apkrovas, ko negalima pasakyti apie plieną DX51 D+Z275 MA, kurio apatinė ir viršutinė takumo ribos nenurodomos. Dėl šių charakteristikų jis draudžiamas naudoti atsakingose konstrukcijose. Tam, kad šiltnamis būtų saugus, patikimas ir ilgaamžis, patariama atkreipti dėmesį, iš kokių statybinių profilių jis pagamintas ir kiek turi lenkimo briaunų, užtikrinančių standumą.

      Mūsų šiltnamiai gaminami iš atsparaus korozijai, sertifikuoto konstrukcinio cinkuoto plieno profilių S350GD+Z275 MA (Gamintojas 'RUUKKI", Suomija). Cinko sluoksnio storis 20 mikronų arba 275 gramai cinko į m2. 

      Cinkuota danga yra atspari mechaniniams pažeidimams (pvz., transportavimo metu), negilūs įbrėžimai neturi didelės įtakos korozijai.

 

 

 

 

Lankstyti metalo profiliai

Galimybė pirkti išsimokėtinai!