galerija

KOKĮ ŠILTNAMĮ PASIRINKTI? PATARIMAI

Šiltnamio vieta

 

     Rinkadmi šiltnamiui vietą galvokite ne tik apie savo patogumą. Įsitikinkite, ar vieta bus tinkama auginti daržoves: ar nebus per daug pavėsio, ar žemė ne per rūgšti ir ne per drėgna. Jei dirvoje per daug vandens, augalai prastai auga ir gali žūti dėl deguonės trūkumo. Šiltnamiui parinkite vietą, kurioje daržovės gaus daugiausiai saulės šviesos. Jis turėtų būti atitrauktas nuo kitų statinių bent per kelis metrus. Nerekomenduojame statyti šiltnamio  šalia didelių medžių, po obelimis ar kriaušėmis. Venkite aukštų sienų ir tvorų, jeigu tik jos neišsidėsčiusios iš šiaurinės sklypo pusės.

     Į kurią pusę turi būti orientuotas šiltnamis nėra vieningos nuomonės. Geriausiai būtų, jei jis galais būtų orientuotas iš pietų į šiaurę, tuomet jo šonus apšviestų ir šildytų saulė, kada jos labiausiai reikia - rytais ir vakarais. Blogiausia vieta šiltnamiui yra šiaurinė namo pusė arba vieta, kai ant augalų krenta nuolatinis šešėlis. 

   

Šiltnamio forma

 

     Rinkdamiesi šiltnamio formą, atkreipkite dėmesį į tai, kokias daržoves norėsite auginti. Jeigu planuojate auginti tik žemaūgius pomidorus, paprikas, kitas daržoves, tokiais kaip salotas, ridikėlius ir pan., jums užteks ir žemesnio šiltnamio, kurio sienos 1,30 – 1,40  m. Jeigu norėsite auginti agurkus, aukštaūgius pomidorus, geriau rinktis aukštesnį šiltnamį, kurio sienos nuo 1,60 – 1,80 m. Šiltnamio formą galite rinktis atsižvelgdami į jo estetinį vaizdą, patogumą, derėjimą prie aplinkos.    

  

 

 

Šiltnamio dydis

     Šiltnamio dydį rinkitės atkreipdami dėmsį į tai, kokie jūsų poreikiai. 12 kvm/m šiltnamyje užaugintų  pomidorų visiškai užtenka 5 asmenų šeimai. Jeigu šiltnamį teisingai prižiūrėsite, tai pomidorų gausa galėsite stebinti aplinkinus, o daržovių užteks ir kaimynams, ir draugams, ir žiemos konservuotoms gėrybėms pagaminti. Jeigu nutartumėte, kad šiltnamyje auginsite įvairias daržoves, tuomet geriau rinktis ilgesnį ir erdvesnį šiltnamį. 

   

Šiltnamio vėdinimas

 

      Geriausias šiltnamio vėdinimas yra per stogą. Karštas oras kildamas į viršų pasišalina per stoglangius. Pasirūpinkite, kad šiltnamyje būtų geras vėdinimas, ypač auginant pimidorus. Agurkams nėra labai svarbus geras vėdinimas, jie mėgsta šiltą ir tvankų orą. Jeigu jūs neturite galimybės atidarinėti stoglangių ir kontroliuoti vėdinimo, kad augalai neperkaistų arba neišeitų ypač pavasarį jiems reikalinga šiluma, pasirūpinkite automatiniais stoglangių atidarytuvais.

   

 

Šiltnamio danga 

     Dažniausiai šiuo metu naudojama danga šiltnamiams yra polikarbonatas ir polietileno plėvelės. Rečiau naudojamas stiklas, dėl jo neatsparumo smūgiams. Polikarbonato danga atrodo labai estetiškai, turi gerą šilumos izoliaciją, nereikalauja daug priežiūros, laužo saulės spindulius, todėl apsaugo augalus nuo perkaitimo. Vis dėlto polikarbonato paviršius traukia dulkes, todėl ilgainiui gali ir prislopinti saulės spindulius. Šiltnamis, dengtas polietileno plėvele yra ekologiškas, jį nesunku nuplauti. Šiuo metu yra ypač tvirtų plėvelių, kurios tarnauja tris kartus ilgiau nei paprastos (apie 10 metų), žinoma, tokia plėvelė kainuoja gerokai brangiau nei įprastos plėvelės. Plėvele dengtas šiltnamis neturi tokios geros šilumos izoliacijos kaip polikarbonatas, tačiau nuo seno žmonės plėvele dengtuose šiltnamiuose puikiai moka užauginti ir daigus, ir ankstyvas daržoves. Renkantis bet kurio tipo dangą labai svarbu atsižvelgti į jos gamintoją, nes dažniausiai pigesnis - nereiškia geresnis.  

   

 

Šiltnamio pagrindas

     Prieš pradedant montuoti šiltnamį pirmiausiai reikia tinkamai paruošti pamatą, jis turi būti  horizontalus ir lygus -  kitaip ant jo bus sudėtinga montuoti šiltnamį ir neįmanoma uždėti dangos, o sumontuotas jis gali būti neproporcingas. Šiltnamio stiprumą pirmiausiai lemia tvirtas jo karkasas, kuris montuojamas ant lygaus pamato. Esant norui, galima išlieti betoninį pamatą, bet šiuo metu vis dažniau tokios minties atsisakoma.Tuo tarpu pasirinkus šiltnamį su aliuminio arba cinkuoto plieno pamatu, jūs neturėsite papildomų išlaidų ir rūpesčių dėl šiltnamio pritvirtinimo, o po kelių metų lengviau galėsite pakeisti jo vietą. 

   

 

 

 

 

Lankstyti metalo profiliai

Galimybė pirkti išsimokėtinai!